Ako sa žije v malom meste

Pridal/a petiar dňa

Vchádzam do vchodu našej bytovky a stretávam susedu. Ja ju nespoznávam, ale ona mňa zrejme áno.

"Vy ste z päťdesiatky?" pýta sa a myslí tým číslo bytu.

"Áno" odpoviem a myslím tým že áno.

"Tak mi poďte podpísať stav vodomerov, nestačí to len odovzdať" povie a mne je jasné že je to manželka nášho domovníka a ide o ten papier s číslami, ktorý som nechal zastrčený za ich dverami, aby som ich skoro ráno nebudil s takou banalitou.

Miesto na jedenástom vystúpim teda s ňou o sedem poschodí nižšie a potom čakám pred jej dverami votrelecky čumiac do chodby ich bytu zatiaľčo ona hľadá ten papier, na ktorom chýba môj predôležitý podpis.

Po chvíli to vzdáva a telefonuje mužovi.

"Kde je ten papier? Je tu ten z tej čajovne."

Aha, takže naše zaradenie v rámci našej bytovky a určite i celého mestečka je jasné. Tí z čajovne. Vedia už všetci.

"Muž mi povedal že už to súrilo tak to podpísal za vás" dozvedám sa nakoniec na margo môjho predôležitého podpisu.

Vďaka. :-)

Pridať nový komentár

A ešte si overíme, či toto píše človek a nie robot.
Never hoaxom a odpovedz ako vzdelaný človek.
Súvisiace odkazy
Zaujímavé odkazy

Anketa o nejlepší českou knihu vydanou v posledních 25 letech, kterou najdete v novém Respektu, se nerodila snadno. Odpověď na otázku, kterou jsme zaslali významným osobnostem naší kulturní scény, nezřídka začínala nedůvěrou: „Těžko z takového množství vybrat jen tři knihy.“ – „Literatura není sport a vyhlašovat nejlepší knihu jde proti jejímu smyslu.“ – „Definovat v oblasti kultury jakékoli žebříčky, nominace či ocenění je vždy ošidné a subjektivní.“

Daniel Šmihula napísal pre Denník N relatívne optimistický článok o tom, že to s tými bujnejúcimi autoritárskymi tendenciami nebude až také zlé, resp. že v dlhodobom horizonte sa asi aj tak môžeme tešiť na liberálne demokracie.